Maszyna formująca redliny do siewu marchwi z siewnikami
Agregat wysiewający do siewu "na płasko"
Wyorywacz lemieszowy do warzyw korzeniowych
Maszyna czterosekcyjna KR4
Maszyna do folii
Noże do szatkowania kapusty
Ręczny siewnik nasion do produkcji rozsady w multiplatach
Siewniki do warzyw z kółkami dogniatającymi
Szatkownica
32-250 Charsznica
Tczyca 3

tel./fax 0-41 383-75-10
tel. 0-41 383-63-82
tel. kom. 0 606 897 368

kruszec@kruszec.pl
Ręczny siewnik nasion do produkcji rozsady w multiplatach
 
W gospodarstwach warzywnych produkcja rozsady w multiplatach daje możliwość uzyskania rozsady najwyższej jakości. Wykorzystując siewnik mojej produkcji w gospodarstwie rodzinnym można przygotować rozsadę na kilka hektarów warzyw. Konstrukcja siewnika to płyta główna ze 160-stoma otworami 10 x 16. Do każdego otworka płyty głównej nasionko doprowadzane jest wężem igielitowym. Górne końce wszystkich wężyków są skupione ze sobą i doprowadzone do skrzynki nasiennej, w której otworki rozmieszczone są jeden obok drugiego. W zależności od wielkości nasion do wysiewu wykorzystuje się płytkę z odpowiednią średnicą otworka.

Nasiona wsypuje się do zasobnika i przesuwając ten zasobnik ręką nad płytką z otworkami rozprowadza się nasiona do poszczególnych otworków. Po wykonaniu tej czynności sprawdzamy czy w każdym otworku znajduje się nasionko. W zależności od potrzeb braki nasion należy uzupełnić ręcznie.

Płyta pomocnicza z kołeczkami dociskającymi do robienia dołeczków w doniczkach multiplatów znajduje się na wyposażeniu siewnika.

Płytę główną siewnika umieszcza się centralnie nad multiplatem i zwalnia blokadę nasion.